"Drzwi otwarte" w naszej szkole.

Jesteś tu: » Strona startowa » "Drzwi otwarte" w naszej szkole.

"Drzwi otwarte" w naszej szkole.

              W minioną sobotę w kolskich szkołach podstawowych odbyły się Drzwi Otwarte. Było tak też w Zespole Szkół nr 1, gdzie w sobotnie przedpołudnie pojawiło się wiele dzieci, rodziców i gości.

        Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej, gdzie dyrektor szkoły p. Lech Brzeziński przedstawił zasady funkcjonowania i pracy szkoły, a także plany na przyszłość. Następnie odbyła się część artystyczna, w której wystąpiły przedszkolaki z zerówek i uczniowie szkoły podstawowej. Były piosenki, wiersze, tańce i pląsy, a każdy występ młodych artystów wywoływał gorący aplauz widzów. Każdy z gości otrzymał też specjalny folder promujący szkołę, a najmłodsi upominki wykonane przez uczniów klas I-III.

        Na szkolnych korytarzach można było obejrzeć wystawy prac dzieci oraz wyświetlone na dużych ekranach zdjęcia z najważniejszych imprez i wydarzeń szkolnych. Goście mogli poznać zaplecze dydaktyczne szkoły – klasy, świetlicę, sale gimnastyczne, w których uczyć się będą ich pociechy. Maluchy mogły pobawić się w sali zabaw, pograć w gry edukacyjne, porysować, popatrzeć przez mikroskop. Spotkanie było też doskonałą okazją, by rodzice mogli poznać przyszłych nauczycieli swoich dzieci i porozmawiać z nimi. Wielu rodziców i absolwentów zatrzymało się przy kronikach szkolnych, wspominając minione chwile i swoje szkolne lata…

        Na koniec wszyscy przybyli zaproszeni zostali na stołówkę na pyszną pizzę przygotowaną przez uczniów gimnazjum.


Galeria zdjęć.